EXPLOZE

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
EXPLOZE

pravdu nikdy neumlčíš ...

Přihlášení

Zapoměli jste svoje heslo ?

Poslední téma

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime18/12/2021, 20:57 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime9/12/2021, 21:03 pro Dragana

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime11/7/2020, 10:19 pro Otylka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime25/11/2019, 00:39 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime15/6/2019, 10:14 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime27/3/2019, 22:58 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime6/1/2019, 11:05 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime10/7/2018, 23:25 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 29 Icon_minitime1/5/2018, 22:13 pro Hypatia

Statistiky

Uživatelé zaslali celkem 41228 příspěvků v 61 tématu

Je zde 37 registrovaných uživatelů

Nejnovějším registrovaným uživatelem je standa82


+8
Laura
motolka
Cherry
Kalamandra
haslerka
Dragana
Hypatia
Marie2
12 posters

    Diskuze

    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 25/8/2017, 13:56

    Irča napsal:Měla jsem touhu se obohatit o nabídku produktů - kvalitních matrací, klimatizací a "účinných"

    preparátů na mykozu nehtů.

    A ejhle smůla,   šéfredaktorka MK je asi schovala, aniž by před tím byly vloženy v komerční

    rubrice. A totéž jiné další, keré dlouho visely na hlavní straně magazínu Popelky.
    Tak se holt neobohatíš.
    Běž rozhánět nemoci na sluníčko Sunny
    Krteček
    Krteček


    Posts : 937
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Krteček 25/8/2017, 13:55

    Hypatia napsal:

    Aha, další novinka. A že se nesvěřila dříve. Třeba v tom videu,  nebo asi v dokumentu, který dávali v telce, o dětských hercích, kde teda ona měla hlavní slovo. Tam stála u stromu, který byl zasažený bleskem. Že se nepochlubila tam.  Maxismich

    Šťastná to žena... ta Yáma. Přežije střelbu do boudičky na kočárku (dříve jsem myslel, že se střílelo na psí boudičku  tarax ), úder bleskem i zabloudění v lese. Já jsem myslel, že už se ani Pán Bůh Jehova nemohl na to dívat, co vyvádí. Po kom jsou ale praštění ti čmoudi a kozomrdi ? Icon7

    Diskuze - Stránka 29 Shutterstock_281493026
    Mračna se stahují

    Jak se to mohlo stát, že se tu náhle objevili ? Vždyť to je do nebe volající. A Bůh nevidí, neslyší. Cryyy Muslim by řekl, že Alláh se zrovna nedivá, tak můžou všechno. Ocivsloup


    Naposledy upravil Krteček dne 25/8/2017, 14:21, celkově upraveno 1 krát
    Irča
    Irča


    Posts : 1561
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Irča 25/8/2017, 13:53

    Měla jsem touhu se obohatit o nabídku produktů - kvalitních matrací, klimatizací a "účinných"

    preparátů na mykozu nehtů.

    A ejhle smůla Cryyy ,   šéfredaktorka MK je asi schovala, aniž by před tím byly vloženy přehledně v komerční

    rubrice.  A totéž jiné další, keré dlouho visely na hlavní straně magazínu Popelky. No No
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 25/8/2017, 13:50

    Marie2 napsal:
    Otylka napsal:

    Zrovna teď jsem byla na Blesku a nevěřila svým očím!
    Fuj - ani dvoumetrovou tyčí bych se ho  nedotkla! LOL! Hehehe Hehehe Hehehe 
    A takových peněz, se nedivím, že Francouzi zuří, co si zvolili, to tam tak mají, pokud to není zmanipulované jako vše.
    Mladý chlap a tohle. Co bude dělat, až bude straší?  Prasatko

    Vykazuje všechny znaky homosexuála.
    Napsalas to hezky "straší".... Hehe2 Hehe2 Hehe2

    A zas mi vzala myšlenku, má starší ženu, od pohledu je zženštilý typ - i když docela hezoun, ale co je pod make-upem  - to nevíme.
    Je poďobanej nebo jak vypadá?

    Mně totiž čtení článku napadlo totéž. Homosexuál...
    Irča
    Irča


    Posts : 1561
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Irča 25/8/2017, 13:40

    Marie2 napsal:
    Irča napsal:

    Ano, zdravotní pojištění je povinné ze zákona pro všechny  i pro OBZP (osoby bez zdanitelných příjmů).  Minimální částka povinná je cca. 1900,-Kč.  Ročně se zvyšuje.

    Kdo ZP neplatí, je i tak ošetřen.  Zdravotní pojišťovna eviduje a načítá denně dluh za neplacení a posléze je vymáháno soudně.


    Nemluvě o ostatních povinných poplatcích. Ten kdo má adresu na magistrátu, musí platit poplatek za komunální odpad.

    Nebo složitě dokazovat, že žije mimo Čr, v jiném městě aj.  Jsi- li občan Čr tak plať.
    Za OBZP by mělo být letos 1485.-Kč, od ledna zas o něco vyšší, protože zvýšení minimální mzdy z dnešních 11000.-Kč bylo schváleno. 
    Za OSVČ nějakých cca 1900.-Kč. 

    Tak nějak mě informovali v datové schránce.

    Za zaměstnance zase výše vyplývá z hrubé mzdy. 

    Vidíš, to o komunálním odpadu jsem ani netušila.
    Máš pravdu za OBZP je povinné zdravotní pojištění nižší.  Zvyšuje se obojí ročně, mám dojem  automaticky i pro OSVČ,  nezávisle na zvýšení minimální mzdy. No No
    .............................................

    Povinou platbu za komunální odpad má každé město jinak. V Praze např. je povinným plátcem poplatku vlastník nemovitosti, který má

    ohlašovací a registrační povinnost.

    Nejspíš to "napere" do nájmu podnájemníkům a ti pak platí dvakrát, když mají trvalé bydliště jinde. No No
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 25/8/2017, 13:11

    Otylka napsal:

    Zrovna teď jsem byla na Blesku a nevěřila svým očím!
    Fuj - ani dvoumetrovou tyčí bych se ho  nedotkla! LOL! Hehehe Hehehe Hehehe 
    A takových peněz, se nedivím, že Francouzi zuří, co si zvolili, to tam tak mají, pokud to není zmanipulované jako vše.
    Mladý chlap a tohle. Co bude dělat, až bude straší?  Prasatko

    Vykazuje všechny znaky homosexuála.
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 25/8/2017, 13:05

    Marie2 napsal:
    No fuj. Cože, taková suma?  Shock  Jak tedy vypadá bez make-upu?  Shock  Však za tu sumu by zamaskovali i Fantomase nebo opici.  Hehe2
    Jestli on to neplácá na manželku.  Prstikne
    Zrovna teď jsem byla na Blesku a nevěřila svým očím!
    Fuj - ani dvoumetrovou tyčí bych se ho  nedotkla! LOL! Hehehe Hehehe Hehehe 
    A takových peněz, se nedivím, že Francouzi zuří, co si zvolili, to tam tak mají, pokud to není zmanipulované jako vše.
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 25/8/2017, 12:58

    No fuj. Cože, taková suma?  Shock  Jak tedy vypadá bez make-upu?  Shock  Však za tu sumu by zamaskovali i Fantomase nebo opici.  Hehe2
    Jestli on to neplácá na manželku.  Prstikne
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 25/8/2017, 12:54

    Marie2 napsal:
    Irča napsal:

    Nabízí se tak otázka, z čeho se platí zdrav. péče těm, co ani nemaj doklady, možná - náhodou čtyři falešné pasy.  Z kapes všech, na ty žádné

     povinnosti ze zákona o zdrav. a soc.péči  neplatí.  Nic nemají, nic nemusí a ještě prachy od státu dostanou i grátis bydlení.

    Zvěrstvo.
    Ano, z kapes nás všech. Někteří nemají povinnosti, ale práva ano.  Icon7  Když jsem ještě žila jinde v zahraničí a sem jsem jen na pár dní jezdila, dělali mi na pohotovosti velké potíže. Normálně v noci naběhla ženská, co má na starosti zdrav. pojištění, seřvala mě a doktora i sestřičky ještě více, protože jsem cizinka. Zbytečně jí vysvětlovali, že mám evropský průkaz a že si to mohou nárokovat a ošetřit mě musí. Čekala jsem do rána, než se bába dovolala na pobočku a tam jí řekli a následně poslali e-mail (slovo jí nestačilo), že uhradí veškeré náklady do xy dnů. Teprve pak mě ošetřili ( a to jsem na tom byla hodně špatně + příšerné bolesti, spáleniny a podobně...). Zbytečně jí moje pojišťovna říkala, že ze zákona mi péči poskytnout musí, jelikož jsem občan EU a platné pojištění mám, dokonce vše řádně a včas zaplaceno. 

    No jo, kdybych nebyla "bílá" občanka EU, tak by o mě možná zdarma pečovali a ofukovali mě tam. Wink  V té době jsem tomuto státu odváděla DPH v řádu stovek tisíc kvartálně. Icon7  Možná kdybych si dala "ručník" na hlavu, chování by bylo jiné.  Hehe2
    Máš to pro příště.

    Nejhrůznější na tom všem je, že zas je to o penězích a zdraví až na desátém místě, to je neskutečné. bleble

    Tady vidíte, co jsme si z těch peněz udělali. 
    Kdybys umřela  a pak zjistili, že vše bylo OK, jenže jaksi na ošetření je už pozdě, tak jako co bude?

    Dokázala bych žít s vědomím, že díky mé pátrací akci po zdravotním pojištění zemřel nevinný člověk, který celý život platí a platí a platí?

    Na rovinu říkám, že bych pro zbytek života měla o noční můry postaráno.
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 25/8/2017, 12:53

    Irča napsal:

    Ano, zdravotní pojištění je povinné ze zákona pro všechny  i pro OBZP (osoby bez zdanitelných příjmů).  Minimální částka povinná je cca. 1900,-Kč.  Ročně se zvyšuje.

    Kdo ZP neplatí, je i tak ošetřen.  Zdravotní pojišťovna eviduje a načítá denně dluh za neplacení a posléze je vymáháno soudně.


    Nemluvě o ostatních povinných poplatcích. Ten kdo má adresu na magistrátu, musí platit poplatek za komunální odpad.

    Nebo složitě dokazovat, že žije mimo Čr, v jiném městě aj.  Jsi- li občan Čr tak plať.
    Za OBZP by mělo být letos 1485.-Kč, od ledna zas o něco vyšší, protože zvýšení minimální mzdy z dnešních 11000.-Kč bylo schváleno. 
    Za OSVČ nějakých cca 1900.-Kč. 

    Tak nějak mě informovali v datové schránce.

    Za zaměstnance zase výše vyplývá z hrubé mzdy. 

    Vidíš, to o komunálním odpadu jsem ani netušila.
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 25/8/2017, 12:39

    Irča napsal:

    Nabízí se tak otázka, z čeho se platí zdrav. péče těm, co ani nemaj doklady, možná - náhodou čtyři falešné pasy.  Z kapes všech, na ty žádné

     povinnosti ze zákona o zdrav. a soc.péči  neplatí.  Nic nemají, nic nemusí a ještě prachy od státu dostanou i grátis bydlení.

    Zvěrstvo.
    Ano, z kapes nás všech. Někteří nemají povinnosti, ale práva ano.  Icon7  Když jsem ještě žila jinde v zahraničí a sem jsem jen na pár dní jezdila, dělali mi na pohotovosti velké potíže. Normálně v noci naběhla ženská, co má na starosti zdrav. pojištění, seřvala mě a doktora i sestřičky ještě více, protože jsem cizinka. Zbytečně jí vysvětlovali, že mám evropský průkaz a že si to mohou nárokovat a ošetřit mě musí. Čekala jsem do rána, než se bába dovolala na pobočku a tam jí řekli a následně poslali e-mail (slovo jí nestačilo), že uhradí veškeré náklady do xy dnů. Teprve pak mě ošetřili ( a to jsem na tom byla hodně špatně + příšerné bolesti, spáleniny a podobně...). Zbytečně jí moje pojišťovna říkala, že ze zákona mi péči poskytnout musí, jelikož jsem občan EU a platné pojištění mám, dokonce vše řádně a včas zaplaceno. 

    No jo, kdybych nebyla "bílá" občanka EU, tak by o mě možná zdarma pečovali a ofukovali mě tam. Wink  V té době jsem tomuto státu odváděla DPH v řádu stovek tisíc kvartálně. Icon7  Možná kdybych si dala "ručník" na hlavu, chování by bylo jiné.  Hehe2
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 25/8/2017, 12:19

    motolka napsal:
    Marie2 napsal:

    Ano, zdravotní je pro občana ČR povinné, pro ostatní ne.

    Sociální není povinné.

    Do STAROBNÍHO důchodu se nepočítají odpracované roky, ale doba sociálního pojištění. 35 let je v ČR minimum, na Slovensku zatím 25, ale asi se v tomto SR zvopičí po ČR. Sad  Na Slovensku již mnoho let existuje možnost dobrovolného placení soc. pojištění a tato doba v letech omezena není. Tedy, zatím není. V ČR je to teprve v rozběhu, doba dobrovolného placení či doplacení je omezena na velmi nízkou hranici. Zatím. 

    Ti, co nepracovali ani neplatili dostatečnou dobu, čili 35 let, žádný důchod nedostávají ani nedostanou. Někteří jsou úplně bez dávek, protože nechtějí žádat od státu nic (takových je mnoho) a jiní pobírají dávky. V důchodovém věku jim soc. pojišťovna STAROBNÍ důchod nepřizná, mohou dostat pouze dávky. To se řeší případ od případu jinak, tím pádem i výše dávek je jiná, protože je vícero druhů dávek. Ono sice tomu lidé s oblibou říkají sociální důchod, avšak ten neexistuje. 

    Ale domnívám se, že se to o pár desetiletí nebude muset řešit vůbec, páč se ten věk odchodu do důchodu prodlužuje tak, že se toho málokdo dožije. Jo, a na Slovensku počet dětí při odchodu do důchodu nehraje žádnou roli. Je jedno, kolik jich máš nebo jestli nemáš žádné dítě. Tedy, u mého ročníku a nižších ročníků je to již fuk. Také se nezapočítá ani studium na VŠ.
    Ano, soc. pojištění je nepovinné, ale jen v případě, že nepracuješ. Pokud pracuješ, jak je taky povinné. Nikdo se tě neptá, jestli platit chceš nebo ne. Seberou ti ho dřív, než ti vyplatí mzdu (podnikatelé prachy ještě chvilku vidí, než je odvedou - ty prachy)  Wink
    A zdrav. je povinné pro všechny osoby s trv. pobytem v ČR a také ty, co pracují pro zaměstnavatele, který má sídlo v ČR a samy ani tvr. pobyt mít nemusí.
    Jj, přesně, Motolko, jen když nepracuješ. Za zaměstnance odvádí povinně zaměstnavatel jedno i druhé + další věci jako pojištění, daň a podobně. Kdo si platí sám, tak do 8. za předchozí měsíc, zaměstnavatel do 20. ještě ty prachy vidí.  Wink

    Nedávno to Klaus mladší hezky a pravdivě popsal, jaké obrovské odvody se platí, zvlášť když přidáš zaměstnancům odměny. Máme jedny z nejvyšších odvodů a stát pořád nic nemá.  Icon7
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 25/8/2017, 12:15

    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 25/8/2017, 10:51

    Irča napsal:

    Nabízí se tak otázka, z čeho se platí zdrav. péče těm, co ani nemaj doklady, možná - náhodou čtyři falešné pasy.  Z kapes všech, na ty žádné

     povinnosti ze zákona o zdrav. a soc.péči  neplatí.  Nic nemají, nic nemusí a ještě prachy od státu dostanou i grátis bydlení.

    Zvěrstvo.
    Kdo asi? My všichni. Dotyčnému pak vystaví doklad na některý z pasů, aby náklady uhradil do určité lhůty. Když uteče a už ho nenajdou, dluh časem propadne.  Sad
    Irča
    Irča


    Posts : 1561
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Irča 25/8/2017, 10:42

    motolka napsal:
    Marie2 napsal:

    Ano, zdravotní je pro občana ČR povinné, pro ostatní ne.

    Sociální není povinné.

    Do STAROBNÍHO důchodu se nepočítají odpracované roky, ale doba sociálního pojištění. 35 let je v ČR minimum, na Slovensku zatím 25, ale asi se v tomto SR zvopičí po ČR. Sad  Na Slovensku již mnoho let existuje možnost dobrovolného placení soc. pojištění a tato doba v letech omezena není. Tedy, zatím není. V ČR je to teprve v rozběhu, doba dobrovolného placení či doplacení je omezena na velmi nízkou hranici. Zatím. 

    Ti, co nepracovali ani neplatili dostatečnou dobu, čili 35 let, žádný důchod nedostávají ani nedostanou. Někteří jsou úplně bez dávek, protože nechtějí žádat od státu nic (takových je mnoho) a jiní pobírají dávky. V důchodovém věku jim soc. pojišťovna STAROBNÍ důchod nepřizná, mohou dostat pouze dávky. To se řeší případ od případu jinak, tím pádem i výše dávek je jiná, protože je vícero druhů dávek. Ono sice tomu lidé s oblibou říkají sociální důchod, avšak ten neexistuje. 

    Ale domnívám se, že se to o pár desetiletí nebude muset řešit vůbec, páč se ten věk odchodu do důchodu prodlužuje tak, že se toho málokdo dožije. Jo, a na Slovensku počet dětí při odchodu do důchodu nehraje žádnou roli. Je jedno, kolik jich máš nebo jestli nemáš žádné dítě. Tedy, u mého ročníku a nižších ročníků je to již fuk. Také se nezapočítá ani studium na VŠ.
    Ano, soc. pojištění je nepovinné, ale jen v případě, že nepracuješ. Pokud pracuješ, jak je taky povinné. Nikdo se tě neptá, jestli platit chceš nebo ne. Seberou ti ho dřív, než ti vyplatí mzdu (podnikatelé prachy ještě chvilku vidí, než je odvedou - ty prachy)  Wink
    A zdrav. je povinné pro všechny osoby s trv. pobytem v ČR a také ty, co pracují pro zaměstnavatele, který má sídlo v ČR a samy ani tvr. pobyt mít nemusí.
    Ano, zdravotní pojištění je povinné ze zákona pro všechny  i pro OBZP (osoby bez zdanitelných příjmů).  Minimální částka povinná je cca. 1900,-Kč.  Ročně se zvyšuje.

    Kdo ZP neplatí, je i tak ošetřen.  Zdravotní pojišťovna eviduje a načítá denně dluh za neplacení a posléze je vymáháno soudně.


    Nemluvě o ostatních povinných poplatcích. Ten kdo má adresu na magistrátu, musí platit poplatek za komunální odpad.

    Nebo složitě dokazovat, že žije mimo Čr, v jiném městě aj.  Jsi- li občan Čr tak plať.
    Irča
    Irča


    Posts : 1561
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Irča 25/8/2017, 10:33

    motolka napsal:
    Marie2 napsal:

    Ano, zdravotní je pro občana ČR povinné, pro ostatní ne.

    Sociální není povinné.

    Do STAROBNÍHO důchodu se nepočítají odpracované roky, ale doba sociálního pojištění. 35 let je v ČR minimum, na Slovensku zatím 25, ale asi se v tomto SR zvopičí po ČR. Sad  Na Slovensku již mnoho let existuje možnost dobrovolného placení soc. pojištění a tato doba v letech omezena není. Tedy, zatím není. V ČR je to teprve v rozběhu, doba dobrovolného placení či doplacení je omezena na velmi nízkou hranici. Zatím. 

    Ti, co nepracovali ani neplatili dostatečnou dobu, čili 35 let, žádný důchod nedostávají ani nedostanou. Někteří jsou úplně bez dávek, protože nechtějí žádat od státu nic (takových je mnoho) a jiní pobírají dávky. V důchodovém věku jim soc. pojišťovna STAROBNÍ důchod nepřizná, mohou dostat pouze dávky. To se řeší případ od případu jinak, tím pádem i výše dávek je jiná, protože je vícero druhů dávek. Ono sice tomu lidé s oblibou říkají sociální důchod, avšak ten neexistuje. 

    Ale domnívám se, že se to o pár desetiletí nebude muset řešit vůbec, páč se ten věk odchodu do důchodu prodlužuje tak, že se toho málokdo dožije. Jo, a na Slovensku počet dětí při odchodu do důchodu nehraje žádnou roli. Je jedno, kolik jich máš nebo jestli nemáš žádné dítě. Tedy, u mého ročníku a nižších ročníků je to již fuk. Také se nezapočítá ani studium na VŠ.
    Ano, soc. pojištění je nepovinné, ale jen v případě, že nepracuješ. Pokud pracuješ, jak je taky povinné. Nikdo se tě neptá, jestli platit chceš nebo ne. Seberou ti ho dřív, než ti vyplatí mzdu (podnikatelé prachy ještě chvilku vidí, než je odvedou - ty prachy)  Wink
    A zdrav. je povinné pro všechny osoby s trv. pobytem v ČR a také ty, co pracují pro zaměstnavatele, který má sídlo v ČR a samy ani tvr. pobyt mít nemusí.
    Nabízí se tak otázka, z čeho se platí zdrav. péče těm, co ani nemaj doklady, možná - náhodou čtyři falešné pasy.  Z kapes všech, na ty žádné

     povinnosti ze zákona o zdrav. a soc.péči  neplatí.  Nic nemají, nic nemusí a ještě prachy od státu dostanou i grátis bydlení.

    Zvěrstvo.
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 25/8/2017, 10:20

    Marie2 napsal:

    Ano, zdravotní je pro občana ČR povinné, pro ostatní ne.

    Sociální není povinné.

    Do STAROBNÍHO důchodu se nepočítají odpracované roky, ale doba sociálního pojištění. 35 let je v ČR minimum, na Slovensku zatím 25, ale asi se v tomto SR zvopičí po ČR. Sad  Na Slovensku již mnoho let existuje možnost dobrovolného placení soc. pojištění a tato doba v letech omezena není. Tedy, zatím není. V ČR je to teprve v rozběhu, doba dobrovolného placení či doplacení je omezena na velmi nízkou hranici. Zatím. 

    Ti, co nepracovali ani neplatili dostatečnou dobu, čili 35 let, žádný důchod nedostávají ani nedostanou. Někteří jsou úplně bez dávek, protože nechtějí žádat od státu nic (takových je mnoho) a jiní pobírají dávky. V důchodovém věku jim soc. pojišťovna STAROBNÍ důchod nepřizná, mohou dostat pouze dávky. To se řeší případ od případu jinak, tím pádem i výše dávek je jiná, protože je vícero druhů dávek. Ono sice tomu lidé s oblibou říkají sociální důchod, avšak ten neexistuje. 

    Ale domnívám se, že se to o pár desetiletí nebude muset řešit vůbec, páč se ten věk odchodu do důchodu prodlužuje tak, že se toho málokdo dožije. Jo, a na Slovensku počet dětí při odchodu do důchodu nehraje žádnou roli. Je jedno, kolik jich máš nebo jestli nemáš žádné dítě. Tedy, u mého ročníku a nižších ročníků je to již fuk. Také se nezapočítá ani studium na VŠ.
    Ano, soc. pojištění je nepovinné, ale jen v případě, že nepracuješ. Pokud pracuješ, jak je taky povinné. Nikdo se tě neptá, jestli platit chceš nebo ne. Seberou ti ho dřív, než ti vyplatí mzdu (podnikatelé prachy ještě chvilku vidí, než je odvedou - ty prachy)  Wink
    A zdrav. je povinné pro všechny osoby s trv. pobytem v ČR a také ty, co pracují pro zaměstnavatele, který má sídlo v ČR a samy ani tvr. pobyt mít nemusí.
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 24/8/2017, 22:14

    haslerka napsal:
    Dragana napsal:
    haslerka napsal:
    Dragana napsal:Dnes na Barrandově VE 20.15 TÝDEN S PREZIDENTEM.
    Díky, zas bych zapomněla.  Maxismich Kamosi
    Pan prezident byl zas ve formě. Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping
      byl na soukupa na můj vkus moc tvrdý.  No

    Ale vypadal moc dobře.
    Správně dělal.
    Dyk mu Soukup pořád skákal do řeči.
    Taky to nesnáším. No No
    Marie2
    Marie2


    Posts : 2750
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Marie2 24/8/2017, 21:52

    Otylka napsal:
    haslerka napsal:
    Otylka napsal:
    haslerka napsal:
    Otylka napsal:
    motolka napsal:Jinak KU může být stejně šumák, jestli nějaké důchody budou nebo nebudou. Ona stejně nebude mít nárok na žádný důchod, když nemá odpracované téměř žádné roky.
    No ona má sotva odpracované roky. No

    Ale koukám, že "Tunel" má opravdu bohatou diskuzi, jak předvídala první diskutující. Huch
     A třeba si sociální pojištění  platí.

    Zdravotní musí, to je povinné.  

    Nebo  ho neplatí a i odtud má ty exekuce? No

    Jo, diskuse jedou...  to jsme též čekaly. Je to přece vysloveně dámské téma.  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    No jo, to si třeba platí, ale odpracované roky musíš mít.
    Vím, že si lidé co dělají na ŽL dost stěžují, že jsou na tom biti, nevím, já byla vždy na HPP, tak jsem se o to nezajímala, jak to chodí.
    Cikáni taky nemají odpracované roky a důchody mají.  Tak nevím, jak to je.
    Nevím... oni jsou vůbec mimo tabulky.
    Fakt je, že stejně při 3 dětech a rok narození 1968 má žena nárok na důchod skoro v 65 letech!
    Ještě je možnost předčasného.
    Ano, zdravotní je pro občana ČR povinné, pro ostatní ne.

    Sociální není povinné.

    Do STAROBNÍHO důchodu se nepočítají odpracované roky, ale doba sociálního pojištění. 35 let je v ČR minimum, na Slovensku zatím 25, ale asi se v tomto SR zvopičí po ČR. Sad  Na Slovensku již mnoho let existuje možnost dobrovolného placení soc. pojištění a tato doba v letech omezena není. Tedy, zatím není. V ČR je to teprve v rozběhu, doba dobrovolného placení či doplacení je omezena na velmi nízkou hranici. Zatím. 

    Ti, co nepracovali ani neplatili dostatečnou dobu, čili 35 let, žádný důchod nedostávají ani nedostanou. Někteří jsou úplně bez dávek, protože nechtějí žádat od státu nic (takových je mnoho) a jiní pobírají dávky. V důchodovém věku jim soc. pojišťovna STAROBNÍ důchod nepřizná, mohou dostat pouze dávky. To se řeší případ od případu jinak, tím pádem i výše dávek je jiná, protože je vícero druhů dávek. Ono sice tomu lidé s oblibou říkají sociální důchod, avšak ten neexistuje. 

    Ale domnívám se, že se to o pár desetiletí nebude muset řešit vůbec, páč se ten věk odchodu do důchodu prodlužuje tak, že se toho málokdo dožije. Jo, a na Slovensku počet dětí při odchodu do důchodu nehraje žádnou roli. Je jedno, kolik jich máš nebo jestli nemáš žádné dítě. Tedy, u mého ročníku a nižších ročníků je to již fuk. Také se nezapočítá ani studium na VŠ.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 24/8/2017, 21:34

    Koukám, že článek o neviditelných koblihách je asi taky neviditelný.

    Má  jen jeden komentář...

    To nevědí Popelky, že mají chválit a rozplývat se nad Vílinou šikovností???
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 24/8/2017, 21:32

    Dragana napsal:
    haslerka napsal:
    Dragana napsal:Dnes na Barrandově VE 20.15 TÝDEN S PREZIDENTEM.
    Díky, zas bych zapomněla.  Maxismich Kamosi
    Pan prezident byl zas ve formě. Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping
      byl na soukupa na můj vkus moc tvrdý.  No

    Ale vypadal moc dobře.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 24/8/2017, 21:32

    Cherry napsal:
    Hypatia napsal:
    haslerka napsal:Tak doufám, že dnes Víla opraví systém hodnocení. Popelky se houfně zlobí  ve Strništi.


    http://www.popelky.cz/spolecnost/po-strnisti-bos-za-me-skvely-zazitek.html




    kirgyt 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 05:13

     
    To by mne zajímalo jaký šotek tady řádí, už se mi to stalo po několikáté, chtěla jsem ohodnotit článek a objevila se mi hláška ,"z vaší IP adresy už bylo hodnoceno", ..



    #210296 

    jazuzinka 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 07:41


    Odpověď na příspěvek #210295
    Uživatel: kirgyt 

    To by mne zajímalo jaký šotek tady řádí, už se mi to stalo...
     
    ano, mě to zlobí taktéž. Stejná hláška a už tak od pondělí..

    Jutka 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 08:26

     
    Taky mi to dělá už nějakou dobu, že z mé IP adresy nelze hodnotit! Že už jsme prý hodnotila!!! Přitom to není pravda!

    Po Strništi bos a skvělý zážitek? Tak to je první. Já slyšela jen kritiku.  Promnuoci


    Taky koukám.
    Psali, že je film nudný, nezáživný, ani ne moc vtipný,
    že se Svěrák už potřetí v podstatě opakuje Obecná škola, Vratné lahve).
    To si stejně kritici  dovolili moc. Svěráci- taková elita !!
    KU má prostě jiný žebříček hodnot...
    Že ale za celý film KU ani nepochopila , co a proč má mladý Svěrák na hlavě- jedna z hlavních atrakcí filmu, je taky úsměvné a vypovídající o jejím chápání filmu.
    Chudák Svěrák, zase ne zcela pochopen a oceněn.
    A tááák se snaží na všech frontách:
    např.Světluška, Paraple ad.
    kde je nějaká sbírka na dobročinné účely, tam nemůže chybět dobroděj Svěrák.
      Já taky nechápu, proč to  má na hlavě.

    Ale tady v diskusích o tom píšou:


    hhttp://www.fffilm.name/2017/08/recenze-po-strnisti-bos-60.html


    [list=bc_0_21TC]
    [*]Diskuze - Stránka 29 Photo
    František Fuka17. srpna 2017 11:45
    Ve filmu jenom říkají "To je křížek". Netušil jsem, co to má být....



    [*]Diskuze - Stránka 29 Photo
    Grim Reaper17. srpna 2017 13:20
    Čím prapodivnější pokrývka hlavy (křížek, mitra, hovno nebo staniol), tím lépe chrání před chemtrails, ještírky, telepaty a finančním úřadem.



    [*]Diskuze - Stránka 29 ZFdxGE77vvD2w5xHy6jkVuElKv-U9_9qLkRYK8OnbDeJPtjSZ82UPq5w6hJ-SA=s35
    Anonymní17. srpna 2017 13:30
    Hrdina si na hlavu natahuje kalhotky svých vilných spolužaček. Je to podáno s laskavým humorem.



    [*]Diskuze - Stránka 29 IMG-20150313-WA003
    Diskuter17. srpna 2017 13:58
    Je po chemu a krizek mu drzi paruku pri roztodivnych rostarnach.



    [*]Diskuze - Stránka 29 ZFdxGE77vvD2w5xHy6jkVuElKv-U9_9qLkRYK8OnbDeJPtjSZ82UPq5w6hJ-SA=s35
    Anonymous17. srpna 2017 19:24
    Karel Zich v tom vystupoval...
    https://www.youtube.com/watch?v=hT8WH5n2U6c



    [*]Diskuze - Stránka 29 ZFdxGE77vvD2w5xHy6jkVuElKv-U9_9qLkRYK8OnbDeJPtjSZ82UPq5w6hJ-SA=s35
    Aminux18. srpna 2017 8:34
    Ti z nás, kteří již nemají vlasy, to prostě nechápou.



    [*]Diskuze - Stránka 29 6609_1140602008429_1628810504_321941_6628602_s
    Niktorius21. srpna 2017 22:29
    "Vlastně to je dobový gel, aby vlasy nelítaly například při sportu. Maminka synovi ulízla patičku, ta pak pod křížem držela. I můj tatínek ho nosil, takže to asi bývala v té době běžná věc."

    http://reportermagazin.cz/a/ivcdx/jan-sverak-je-to-muj-posledni-film-ostatne-jako-vzdycky?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=sverak#LDlQXYczVl0LKgx7.99



    [*]Diskuze - Stránka 29 20130526_115147
    atom24. srpna 2017 9:44
    Je to prostě normální čelenka a protože nebyly elastický materiály musel tam bejt ten kříž aby to nepadalo.


    Odpovědět
    [/list]
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 24/8/2017, 21:10

    haslerka napsal:
    Dragana napsal:Dnes na Barrandově VE 20.15 TÝDEN S PREZIDENTEM.
    Díky, zas bych zapomněla.  Maxismich Kamosi
    Pan prezident byl zas ve formě. Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 24/8/2017, 20:15

    Hypatia napsal:
    haslerka napsal:Tak doufám, že dnes Víla opraví systém hodnocení. Popelky se houfně zlobí  ve Strništi.


    http://www.popelky.cz/spolecnost/po-strnisti-bos-za-me-skvely-zazitek.html




    kirgyt 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 05:13

     
    To by mne zajímalo jaký šotek tady řádí, už se mi to stalo po několikáté, chtěla jsem ohodnotit článek a objevila se mi hláška ,"z vaší IP adresy už bylo hodnoceno", ..



    #210296 

    jazuzinka 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 07:41


    Odpověď na příspěvek #210295
    Uživatel: kirgyt 

    To by mne zajímalo jaký šotek tady řádí, už se mi to stalo...
     
    ano, mě to zlobí taktéž. Stejná hláška a už tak od pondělí..

    Jutka 
    Zaslat zprávu 
    Přidat do přátel

    Diskuze - Stránka 29 Pencil Zaslal: 24.08.2017 08:26

     
    Taky mi to dělá už nějakou dobu, že z mé IP adresy nelze hodnotit! Že už jsme prý hodnotila!!! Přitom to není pravda!

    Po Strništi bos a skvělý zážitek? Tak to je první. Já slyšela jen kritiku.  Promnuoci


    Taky koukám.
    Psali, že je film nudný, nezáživný, ani ne moc vtipný,
    že se Svěrák už potřetí v podstatě opakuje Obecná škola, Vratné lahve).
    To si stejně kritici  dovolili moc. Svěráci- taková elita !!
    KU má prostě jiný žebříček hodnot...
    Že ale za celý film KU ani nepochopila , co a proč má mladý Svěrák na hlavě- jedna z hlavních atrakcí filmu, je taky úsměvné a vypovídající o jejím chápání filmu.
    Chudák Svěrák, zase ne zcela pochopen a oceněn.
    A tááák se snaží na všech frontách:
    např.Světluška, Paraple ad.
    kde je nějaká sbírka na dobročinné účely, tam nemůže chybět dobroděj Svěrák.
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 24/8/2017, 19:58

    Marie2 napsal:
    haslerka napsal:Vtipný článek od Ladislava Větvičky o dnešní době:


    http://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=547899
    LOL! To nemá chybu. I to jeho motto je výborné a popisy u fotek.  Hehe2

    Ladislava Větvičku si vždycky přečtu ráda. Spraví mi náladu a poopraví pohled na svět..

    Sponsored content


    Diskuze - Stránka 29 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je 19/5/2024, 13:29