EXPLOZE

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
EXPLOZE

pravdu nikdy neumlčíš ...

Přihlášení

Zapoměli jste svoje heslo ?

Poslední téma

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime18/12/2021, 20:57 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime9/12/2021, 21:03 pro Dragana

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime11/7/2020, 10:19 pro Otylka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime25/11/2019, 00:39 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime15/6/2019, 10:14 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime27/3/2019, 22:58 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime6/1/2019, 11:05 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime10/7/2018, 23:25 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 21 Icon_minitime1/5/2018, 22:13 pro Hypatia

Statistiky

Uživatelé zaslali celkem 41228 příspěvků v 61 tématu

Je zde 37 registrovaných uživatelů

Nejnovějším registrovaným uživatelem je standa82


+8
Otylka
magdala
Dragana
fandys
motolka
Irča
Cherry
haslerka
12 posters

    Diskuze

    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 7/2/2018, 10:51

    Cherry napsal:


    Hlavní "roli" sehráli staří známí herci.
    Ve svých divadlech namísto představení denně vedli agitaci za Obč.forum, skupiny herců jezdily po celé republice po podnicích a závodech přesvědčovat lidi na svou stranu s jakýmisi peticemi, výzvami vstupu do OF, oblepovali v čele s Bartoškou republiku s heslem "Havel na Hrad" , pořádali denně demonstrace a vyzývali lidi k jejich účasti, Hutka a Kubišová zpívali každý tu svou jednu píseň do omrzení a lidé plesali a jásali jak Jednou bude líp.
    Při jedné takové spanilé jízdě  po fabrikách málem přišel o život při autonehodě mladý Jan Přeučil ( jel spolu s J.Kačerem a dalšími herci).

    Studentské hnutí v té době vedli především nějaká Monika Pajerová, dnes Mc Donald ( matka Emmy Smetany a sestra Biomasy) a mladý Igor Chaun ( později natočil agitku "Léčba Klausem", pak obrátil proti Klausovi "Děkujeme, odejděte"  a "Sarajevský atentát,atd.).

    Je to pár dnů, co Babiš prý urazil  paní Pajerovou, když o ní prohlásil, že se stala známou tím, jak se cestou na Albertov ze SVAZAČKY stala REVOLUCIONÁŘKOU... To Emma nemohla vydýchat a žádala od Babiše omluvu.

    Mělas asi na mysli Jana Potměšila, co je teď na vozíku. Pokud je sluníčkář, jistě si svůj osud umí krásně odůvodnit, jak obětoval i své zdraví.  No
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 10:47

    Hypatia napsal:


    Ano, dodneška tomu věří, že je to jejich zásluha a zásluha studentů. Oni si prostě pravdu nepřipustí. 
    Myslím, že si ještě většina pamatuje, jak jezdili po republice obrozovat lid  No No No

    Strašně se jim ta důležitost líbila a teď by to rádi zažili znova a ti mladí poprvé, protože to zatím měli jen z doslechu. 

    Ale je to zase záležitost a vina médií, protože to melou dokola, přitom kdyby zveřejňovali i písemné důkazy a výpovědi, jak to komanči naplánovali a jak dlouho to plánovali, už by tomu plyšovému podvodu nikdo nevěřil.
    A jaká média by to měla vysílat, že to bylo všechno jinak, když ta média patří těm, co chtějí, aby lidi dál věřili lžím, které oni potřebují šířit dál. Nějaké písemné důkazy oni zveřejňovat rozhodně nechtějí. Naopak, když se pravda šíří přes internet, vynaloží veškerou sílu a peníze, aby tu pravdu co nejdříve odstranili, aby se k ní dostalo co nejméně lidí.
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 7/2/2018, 10:38

    Cherry napsal:
    motolka napsal:
    Cherry napsal:


    Oni takoví byli, myslím,  vždycky. Jen my jsme si dělali iluze,
    že třeba občas ve volném čase i přemýšlí.
    Možná by byli rádi, kdyby se jednou říkalo, že ti umělci se postarali o tu změnu... že bez nich by nebyla ta demokracie, bez nich bychom se vrátili na východ a ne na západ.... že ti umělci to museli vzít konečně do svých rukou..... bla bla bla   Blablabla

    Oni už to jednou sehráli dokonale.
    V roce 1989.
    Tak si myslí, že by se jim to mohlo podařit zase ?

    Ano, dodneška tomu věří, že je to jejich zásluha a zásluha studentů. Oni si prostě pravdu nepřipustí. 
    Myslím, že si ještě většina pamatuje, jak jezdili po republice obrozovat lid  No No No

    Strašně se jim ta důležitost líbila a teď by to rádi zažili znova a ti mladí poprvé, protože to zatím měli jen z doslechu. 

    Ale je to zase záležitost a vina médií, protože to melou dokola, přitom kdyby zveřejňovali i písemné důkazy a výpovědi, jak to komanči naplánovali a jak dlouho to plánovali, už by tomu plyšovému podvodu nikdo nevěřil.
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 10:36

    Otylka napsal:

    Tak vida, mne to nenapadlo, Zeman má konec a jistota je kulomet, no tak se těšme. Ti Piráti hloupí a šerední mne vždycky rozesmějí LOL! , dokud si neuvědomím že sedí v Sněmovně,  jednou sama hanbou spadne na ty neřády.
    Piráti jsou taky pěkná veš, kterou si lidi do vlády nasadili. 
    Ti kdyby mohli, tak budou objímat celou Afriku a pak nám jí sem komplet přivezou  No 
    Ani nechci vědět, co tam všechno prosadí. Snad je lidi časem prokouknou a z vlády vykopou, než bude pozdě.
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 7/2/2018, 10:30

    Hypatia napsal:
    motolka napsal:

    Tak Holubka staře vypadala už od puberty. Maxismich  A vlastně se od té doby ani nezměnila. Jen teď měla víc naducané tvářičky, asi jí víc zvali na Drahošovi rauty  Very Happy
    Jinak Holubka mi taky nikdy nějak nevadila. A nevadí mi. Hlavně ať už nikde prosazují žádné politiky a nevnucují, kdo má koho volit.
    Jsem zvědavá a zároveň mám z toho hrůzu, koho nám tam budou cpát za pět let. To bude asi mazec. Raději to ani nechci vidět.  No
    A zajímavé bude taky, proti komu budou soupeřit, když nebudou moct volit "kohokoliv hlavně ne Zemana". Co si zase vymyslí.
    Ale počítám, že půjdou najisto a vnutí tam nějaké dva podobné Drahoše, aby bylo jedno, kdo z nich vyhraje, ale měli tam svého (bílého) koně.

    Ano, toto mě taky napadlo a přijde  mi to hodně pravděpodobné.
    Tak vida, mne to nenapadlo, Zeman má konec a jistota je kulomet, no tak se těšme. Ti Piráti hloupí a šerední mne vždycky rozesmějí LOL! , dokud si neuvědomím že sedí v Sněmovně,  jednou sama hanbou spadne na ty neřády.
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 7/2/2018, 10:24

    motolka napsal:

    Tak Holubka staře vypadala už od puberty. Maxismich  A vlastně se od té doby ani nezměnila. Jen teď měla víc naducané tvářičky, asi jí víc zvali na Drahošovi rauty  Very Happy
    Jinak Holubka mi taky nikdy nějak nevadila. A nevadí mi. Hlavně ať už nikde prosazují žádné politiky a nevnucují, kdo má koho volit.
    Jsem zvědavá a zároveň mám z toho hrůzu, koho nám tam budou cpát za pět let. To bude asi mazec. Raději to ani nechci vidět.  No
    A zajímavé bude taky, proti komu budou soupeřit, když nebudou moct volit "kohokoliv hlavně ne Zemana". Co si zase vymyslí.
    Ale počítám, že půjdou najisto a vnutí tam nějaké dva podobné Drahoše, aby bylo jedno, kdo z nich vyhraje, ale měli tam svého (bílého) koně.

    Ano, toto mě taky napadlo a přijde  mi to hodně pravděpodobné.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 10:23

    Otylka napsal:

    šándora mám ráda. Vždycky mluví hodně rozumně.
    Mně je také sympatický, neokecává  a mluví rozumně, doufám že se v něm nemýlím.
    Zatím jsme se spletly snad jen jednou.

    Ve Víle....  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 7/2/2018, 10:21

    haslerka napsal:
    motolka napsal:
    haslerka napsal:

    čtečku mám.  Jestli  budeš mít čas, tak budu moc ráda. Díky
    Máš to v emailu.

    Šándor dobře říká, že by bylo lepší investovat do vlastní armády, než se spoléhat na pomoc z venčí.
    Po válce byli lidi bdělí, věděli, že válka se může kdykoliv vrátit.
    Po celou dobu chodili mladí kluci na dva roky na vojnu, aby se naučili se zbraněmi zacházet, aby byla ČR připravená.
    Po 89 se řeklo, že nic nehrozí, že je mír, že se začne odzbrojovat.
    Mladí kluci jásali, že už nebudou muset trávit 2 roky čas na nějaké přiblblé vojně.
    Dneska umí se zbraní zacházet jen ta starší generace a naše generace. Tj. od 40 let výš.
    Ta mladá umí tak akorát střílet na PC, kde má neomezený počet životů.
    šándora mám ráda. Vždycky mluví hodně rozumně.
    Mně je také sympatický, neokecává  a mluví rozumně, doufám že se v něm nemýlím.
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 10:20

    haslerka napsal:

    šándora mám ráda. Vždycky mluví hodně rozumně.
    Já taky. Hlavně toho ví hodně a má zkušenosti.
    Nemusí si informace, někde lovit na internetu. Má je téměř z první ruky a rozhodně přesnější.
    Ten určitě ví, čeho se opravdu bát a kde jsou ČR a její občané nejvíc zranitelní.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 10:16

    motolka napsal:
    haslerka napsal:

    čtečku mám.  Jestli  budeš mít čas, tak budu moc ráda. Díky
    Máš to v emailu.

    Šándor dobře říká, že by bylo lepší investovat do vlastní armády, než se spoléhat na pomoc z venčí.
    Po válce byli lidi bdělí, věděli, že válka se může kdykoliv vrátit.
    Po celou dobu chodili mladí kluci na dva roky na vojnu, aby se naučili se zbraněmi zacházet, aby byla ČR připravená.
    Po 89 se řeklo, že nic nehrozí, že je mír, že se začne odzbrojovat.
    Mladí kluci jásali, že už nebudou muset trávit 2 roky čas na nějaké přiblblé vojně.
    Dneska umí se zbraní zacházet jen ta starší generace a naše generace. Tj. od 40 let výš.
    Ta mladá umí tak akorát střílet na PC, kde má neomezený počet životů.
    šándora mám ráda. Vždycky mluví hodně rozumně.
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 10:06

    haslerka napsal:

    čtečku mám.  Jestli  budeš mít čas, tak budu moc ráda. Díky
    Máš to v emailu.

    Šándor dobře říká, že by bylo lepší investovat do vlastní armády, než se spoléhat na pomoc z venčí.
    Po válce byli lidi bdělí, věděli, že válka se může kdykoliv vrátit.
    Po celou dobu chodili mladí kluci na dva roky na vojnu, aby se naučili se zbraněmi zacházet, aby byla ČR připravená.
    Po 89 se řeklo, že nic nehrozí, že je mír, že se začne odzbrojovat.
    Mladí kluci jásali, že už nebudou muset trávit 2 roky čas na nějaké přiblblé vojně.
    Dneska umí se zbraní zacházet jen ta starší generace a naše generace. Tj. od 40 let výš.
    Ta mladá umí tak akorát střílet na PC, kde má neomezený počet životů.
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 7/2/2018, 10:04

    Klaus ml. a Okamura, Dablin 4

    https://www.youtube.com/watch?v=wp1uIiex5-w


    Naposledy upravil Hypatia dne 7/2/2018, 10:10, celkově upraveno 1 krát
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 10:03

    haslerka napsal:
    motolka napsal:
    haslerka napsal:

      Jak se jmenuje ta knížka? Taky si jí koupím.
    Diskuze - Stránka 21 Mid_ceka-nas-pohroma-UGL-314651 

    Ale jestli chceš, tak ti jí můžu poslat emailem. Mám jí elektronicky. Jestli máš čtečku, tak v epub nebo mobi. Pokud nemáš, převedu ti jí na PDF. Jestli ti to stačí.

    A vyšla mu ještě jedna

    Diskuze - Stránka 21 Mid_jak-prezit-nejen-teroristicky-utok-N9T-345341

    Ale tu druhou zatím nemám.
    čtečku mám.  Jestli  budeš mít čas, tak budu moc ráda. Díky
    díky moc Motolko.  Maxismich
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 09:58

    motolka napsal:
    haslerka napsal:

      Jak se jmenuje ta knížka? Taky si jí koupím.
    Diskuze - Stránka 21 Mid_ceka-nas-pohroma-UGL-314651 

    Ale jestli chceš, tak ti jí můžu poslat emailem. Mám jí elektronicky. Jestli máš čtečku, tak v epub nebo mobi. Pokud nemáš, převedu ti jí na PDF. Jestli ti to stačí.

    A vyšla mu ještě jedna

    Diskuze - Stránka 21 Mid_jak-prezit-nejen-teroristicky-utok-N9T-345341

    Ale tu druhou zatím nemám.
    čtečku mám.  Jestli  budeš mít čas, tak budu moc ráda. Díky
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 09:48

    haslerka napsal:

      Jak se jmenuje ta knížka? Taky si jí koupím.
    Například se tam i dozvíme, jak je to s tím NATO. Že tam sice jsme, ale až půjde do tuhého, tak místo pomoci, tak, jak si jí asi každý z nás představuje, že sem armáda nakluše se zbraněmi a bude nás zachraňovat, nám NATO může poslat jen vlakem pár balíků vody a tím je jejich role splněná. Vůbec to neznamená, že prachy, které ČR do NATO neúnavně posílá, že si tím kupuje budoucí záchranu se vším všudy.


    Šandor říká v knize například: „Spoléháme na proslulý článek pět Washingtonské smlouvy, kde se mluví o pomoci členské zemi NATO ze strany jejích spojenců, a nechceme brát v potaz fakt, že spojenci ohroženému státu pomohou v rámci svých možností a svého uvážení. Takže mu třeba mohou poslat vlak s balenou vodou, čtyřicet tisíc přikrývek a bedny s brufenem...“
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 09:40

    haslerka napsal:

      Jak se jmenuje ta knížka? Taky si jí koupím.
    Diskuze - Stránka 21 Mid_ceka-nas-pohroma-UGL-314651 

    Ale jestli chceš, tak ti jí můžu poslat emailem. Mám jí elektronicky. Jestli máš čtečku, tak v epub nebo mobi. Pokud nemáš, převedu ti jí na PDF. Jestli ti to stačí.

    A vyšla mu ještě jedna

    Diskuze - Stránka 21 Mid_jak-prezit-nejen-teroristicky-utok-N9T-345341

    Ale tu druhou zatím nemám.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 09:28

    motolka napsal:
    Otylka napsal:

    Zase budu citovat mého otce. Vlastně jsem se narodila pár let po válce, tehdy mi to přišlo, že byla tak dááávno a dnes s děsem koukám, že to bylo pár let! Shock
    Lidem otrne,  otec říkával,  "jo, dlouho nebyla válka, pamětníci vymřou a mladí nevěří, nepoznali ji".

    A mají se dobře, protože jejich rodiče ji poznali  a chtěli připravit dětem lepší život a tohle je prosím úroda jejich snahy. Brek
    Ale vždyť my sami dneska nevíme, čemu přesně máme věřit. A co se na nás chystá.
    Máme mít strach z uprchlíků nebo nemáme? Je jich opravdu tolik? Je jich míň? Nebo dokonce mnohem víc?
    A na co přesně ty masy uprchlíků Evropa potřebuje?
    Chtějí, abychom měli z uprchlíků strach a přitom na nás chystají úplně něco jiného a horšího?
    Máme mít strach z těch, co nově přicházejí nebo spíš z těch, co jsou tady déle nebo se v Evropě dokonce narodili?
    Nebo si máme raději dát pozor na USA, nebo Rusko? A co Čína? Nebo bychom se raději měli zaměřit úplně na něco jiného, co nám tají?

    Ty to víš? Já ne. Vím, že odněkud něco hrozí, ale co to přesně je, ani s informacemi, které člověk má, tak se moc daleko nedostane. Může jen tušit, ale pravdu se stejně nedozví.
    Pravda je utajená. Dřív byla taky utajená a lidi se jen domnívali, jak je to asi doopravdy.

    Tady asi pomůže jen bedlivě naslouchat, co říká Zeman, ten se k těm informacím přece jen dostane, i když nevěřím, že i on se dozví úplně všechno.
    Varuje nás před uprchlíky, nechce přijmout ani jednoho. Asi ví proč. 
    Koupila jsem si novou knížku od Šándora, ten tam něco prozrazuje, ale stejně prý nesmí prozradit všechno. Jen tak tam naťukává a pozorný čtenář, který u toho bude trošku víc přemýšlet, tak jeho poselství pochopí. Tak jsem zvědavá, jestli pochopím i já víc nebo mi docvakne něco mezi řádky.
      Jak se jmenuje ta knížka? Taky si jí koupím.
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 09:17

    haslerka napsal:

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Takhle bych se tvářila, kdyby opravdu zvítězil Drahoš.  Very Happy Very Happy
    Já asi taky  Maxismich
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 09:16

    Otylka napsal:

    Zase budu citovat mého otce. Vlastně jsem se narodila pár let po válce, tehdy mi to přišlo, že byla tak dááávno a dnes s děsem koukám, že to bylo pár let! Shock
    Lidem otrne,  otec říkával,  "jo, dlouho nebyla válka, pamětníci vymřou a mladí nevěří, nepoznali ji".

    A mají se dobře, protože jejich rodiče ji poznali  a chtěli připravit dětem lepší život a tohle je prosím úroda jejich snahy. Brek
    Ale vždyť my sami dneska nevíme, čemu přesně máme věřit. A co se na nás chystá.
    Máme mít strach z uprchlíků nebo nemáme? Je jich opravdu tolik? Je jich míň? Nebo dokonce mnohem víc?
    A na co přesně ty masy uprchlíků Evropa potřebuje?
    Chtějí, abychom měli z uprchlíků strach a přitom na nás chystají úplně něco jiného a horšího?
    Máme mít strach z těch, co nově přicházejí nebo spíš z těch, co jsou tady déle nebo se v Evropě dokonce narodili?
    Nebo si máme raději dát pozor na USA, nebo Rusko? A co Čína? Nebo bychom se raději měli zaměřit úplně na něco jiného, co nám tají?

    Ty to víš? Já ne. Vím, že odněkud něco hrozí, ale co to přesně je, ani s informacemi, které člověk má, tak se moc daleko nedostane. Může jen tušit, ale pravdu se stejně nedozví.
    Pravda je utajená. Dřív byla taky utajená a lidi se jen domnívali, jak je to asi doopravdy.

    Tady asi pomůže jen bedlivě naslouchat, co říká Zeman, ten se k těm informacím přece jen dostane, i když nevěřím, že i on se dozví úplně všechno.
    Varuje nás před uprchlíky, nechce přijmout ani jednoho. Asi ví proč. 
    Koupila jsem si novou knížku od Šándora, ten tam něco prozrazuje, ale stejně prý nesmí prozradit všechno. Jen tak tam naťukává a pozorný čtenář, který u toho bude trošku víc přemýšlet, tak jeho poselství pochopí. Tak jsem zvědavá, jestli pochopím i já víc nebo mi docvakne něco mezi řádky.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 7/2/2018, 08:52

    motolka napsal:Diskuze - Stránka 21 Staaae10
    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Takhle bych se tvářila, kdyby opravdu zvítězil Drahoš.  Very Happy Very Happy
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 08:30

    Diskuze - Stránka 21 Staaae10
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 08:28

    Cherry napsal:
    motolka napsal:Diskuze - Stránka 21 ?width=895&height=851&mid=43198&aid=2&uid=23145610&default=%2Fstatic%2Fwm%2Fimg%2Fdefault-image

    Motolko, co to je ? nejde mi to otevřít...
    Aha, stalo se mi to, co minule Dragi.
    Nakopírovala jsem sem fotky z emailu. A vy je nevidíte  Maxismich
    Tak to zkusím znovu

    Diskuze - Stránka 21 A1ebd3beb6c07793ac32873e74b5160a--email-humor
    motolka
    motolka


    Posts : 4395
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro motolka 7/2/2018, 08:25

    Dragana napsal:
    motolka napsal:Ale oni tomu opravdu věřili. Jestli si nečetla, tak si přečti knížku Hana od Aleny Mornštajnové. Nádherná, dojemná knížka. Tam to dilema ta rodina líčí. Zůstat, odstěhovat se do jiné země, věřit, nevěřit, prodat majetek, vykašlat se na majetek a utéct jen s kufrem, poslat jen děti pryč a možná je už nikdy nevidět, vzít rodiče nebo je v zemi nechat..... A přitom okolo nich proudilo spoustu Židů, kteří zdrhali z Německa přes ČR do Anglie a do Ameriky. Pak ani Anglie nebyla bezpečná. Než se rozhoupali, bylo pozdě. Ale já jsem jim rozuměla, člověk chce věřit, že všechno dobře dopadne.
    Lidi jsou nepoučitelní.
    Po 1. světové neuteklo tolik let a i když příprava na druhou byla hodně dlouhá, tak stejně si málokdo uvědomoval, co přijde.
    Dnes je to od války tak moc daleko, že si lidi odvykli přemýšlet o hrůzách, jaké byly.
    A o hrůzách, které budou daleko, daleko horší, pokud se lidi nevzpamatují a nezačnou jednat.
    Válečné filmy se prakticky nevysílají, na počítačích jsou hry, ve kterých nepřítel vždycky prohrává, narození ve válce vymřeli a ten zbytek, co ještě žije, ten  se  nebere vážně.
    Kdo sice válku nezažil, ale hodně čte a přemýšlí, ten ví, jaké nebezpečí ohrožuje každého z nás.
    Ti ostatní se smějou a vysmívají se.
    Jich se to přece netýká.
    Oni ví své.
    Koncentráky nebyly.
    Rusové vyvolali válku.
    Američané nás osvobodili....... Puke
    A to je sakra zlé.
    Dobře napsané, Dragi.

    Mladí lidé tomu ale opravdu až zas tak nevěří. Pravda, je to až k neuvěření, co se tady před pár lety dělo. A kdo věří, že se to dělo, nevěří, že to bylo tak strašné. Přitom ani jeden film, ani jedna knížka nemůže vystihnout celou pravdu. A lidé by tu pravdu ani neunesli. Ti, kdo se na nějaký ten film podívá nebo přečte knížku, tak si řekne tak maximálně zajímavý film, pěkný román a dál se tím zabývat nebude. Zná podobné hororové filmy i knížky. Možná dokonce řekne, že to byl slabý odvar, že četl drsnější knížku se sériovým vrahem nebo viděl film, kde bylo použito mnohem víc kečupu.

    Dokonce jsem nedávno viděla dokument, kde se jela rodinka podívat do koncentračního tábora. Fašistickýmu synáčkovi se tam moc líbilo, ale nezdálo se mu na tom nic extra hrůzostrašného. Pak tam vystoupila hodně stará paní, která tu hrůzu pamatovala a se slzami v očích líčila, co v tom koncentračním táboře prožila, ukázala pec, kde vylítla celá její rodina komínem. A ten fašistický synáček té paní řekl, že tomu stejně nevěří. Ta paní byla ohromená a říkala mu, aby tomu věřil, že ona je očitý svědek, že tady přišla o celou rodinu, příbuzné i sousedy. Že to byl tábor smrti. Všechny tady povraždili. Ten blbeček jí řekl, že asi těžko, když ona to přežila. Kdyby opravdu v koncentráku zabíjeli lidi, tak on by tady nemohla stát. Že on četl na FB, že holocaust je jen nafouknutá bublina a nic z toho se nestalo. Paní se rozbrečela a řekla, že na to opravdu nemá, a že s výklady končí. Pustili se tam do něj další lidi, ale on si mlel tu svou. Až jeho máma řekla, ať už konečně drží hubu. Pak do kamery řekla, že doufá, že tohle neodvysílají. Že je jí trapně. A oni odvysílali.
    Krteček
    Krteček


    Posts : 937
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Krteček 7/2/2018, 08:05

    haslerka napsal:
    Dragana napsal:
    Irča napsal:Když má na vokně místo teploměru pokojík pro ptáky, nemůže tam mít teploměr ani pocitově ji venku není zima, sama si určila kdy umře a jaký bude počasí. Huch
    Tak snad by mohla mráz odhadnout podle mrtvolek těch ptáků, ne?
    Nebo si myslí, že je skolilo vedro? Jump
    Když řekla, že už bude jen teplo, tak bude TEPLO a žádná zima.

    A BASTA !!!  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2


    Už jsem na to asi přišel...  Idea

    Diskuze - Stránka 21 ZAR4e52ae_nasta

    Je ti teplo děvče ?
    Teplo dědečku Mrazíčku, teplo.
    Už je ti teplo ?
    Hmmm.. Tresese
    Jsi hodné děvče.


    Není to víla, Je to Nástěnka.  LOL! LOL! LOL!
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 7/2/2018, 07:53

    motolka napsal:
    Otylka napsal:

    Studenti byli vždy při takových akcích prubířským kamenem.

    Mladý člověk, věřící tomu, že změní svět, nic se jim nestane, čeká je krásná budoucnost, jsou nezranitelní spasitelé světa.
    Pak to jen nachystat a naočkovat je. To  nedá moc práce, mají pocit, že hýbou světem.

    Filozofská historie...
    Ale tak to přesně je. Vždycky se jde přes ty mladý a nezkušený.
    Proč myslíš, že to ve velkým cpou už dětem na základce a ve školce.
    Čím mladší člověk, tím líp se s ním dá manipulovat.

    Až vymře ta nejstarší generace a nejlépe i ta po ní, tak už to mladým ani nepřijde. Ty mladý už oni budou mít připravené. A jim se to bude zdát úplně normální.
    I Arabáši si připravují do války už malé děti. Hitler to tak dělal taky. Dítě dokážou a dokázali tak zmanipulovat, že šlo udat i vlastní rodiče a myslelo si, že je hrdina a dělá tu správnou věc.
    Zase budu citovat mého otce. Vlastně jsem se narodila pár let po válce, tehdy mi to přišlo, že byla tak dááávno a dnes s děsem koukám, že to bylo pár let! Shock
    Lidem otrne,  otec říkával,  "jo, dlouho nebyla válka, pamětníci vymřou a mladí nevěří, nepoznali ji".

    A mají se dobře, protože jejich rodiče ji poznali  a chtěli připravit dětem lepší život a tohle je prosím úroda jejich snahy. Brek

    Sponsored content


    Diskuze - Stránka 21 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je 19/5/2024, 11:49