EXPLOZE

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
EXPLOZE

pravdu nikdy neumlčíš ...

Přihlášení

Zapoměli jste svoje heslo ?

Poslední téma

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime18/12/2021, 20:57 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime9/12/2021, 21:03 pro Dragana

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime11/7/2020, 10:19 pro Otylka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime25/11/2019, 00:39 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime15/6/2019, 10:14 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime27/3/2019, 22:58 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime6/1/2019, 11:05 pro Hypatia

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime10/7/2018, 23:25 pro haslerka

» Diskuze
Diskuze - Stránka 7 Icon_minitime1/5/2018, 22:13 pro Hypatia

Statistiky

Uživatelé zaslali celkem 41228 příspěvků v 61 tématu

Je zde 37 registrovaných uživatelů

Nejnovějším registrovaným uživatelem je standa82


+10
fitforfun
Otylka
Krteček
Irča
fandys
Laura
Cherry
magdala
haslerka
Dragana
14 posters

    Diskuze

    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 21/3/2018, 08:41

    Dragana napsal:
    haslerka napsal:
    Otylka napsal:

    A rovnice a geometrii a podobně si nechce, spočítám jen ty snadné - pro blby. Lolipop

    Jdu to rozchodit ven, vy jste mi daly. Rolf
     Z toho si nic nedělej, občas sem holky hodí nějaký logický příklad a jsem v háji.  Zaseknu se a nejdu odseknout.  A vůbec nechápu, kde přišly ke správnému výsledku.

    Pokud ho tedy vůbec zveřejní... Brek Brek Brek

    Už taky řekly,  že je to tak lehké, že ani nemá cenu výsledek zveřejňovat..  Jazyk2


    Já mám úspěch u známých s tímhle příkladem: Jazyk2
    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

    Jedna cihla váží kilo a půl cihly.

    Kolik váží 2 cihly??
    To je lehoučký, ale výsledek sem psát zatím nebudu, ať mají šanci i ostatní.  Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping
      že je to lehký jsem zjistila až poté, co jsem to půlhodiny počítala trojčlenkou  o dvou neznámých iks a ypsilon.  Jazyk2
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 21/3/2018, 08:38

    haslerka napsal:
    Otylka napsal:

    A rovnice a geometrii a podobně si nechce, spočítám jen ty snadné - pro blby. Lolipop

    Jdu to rozchodit ven, vy jste mi daly. Rolf
     Z toho si nic nedělej, občas sem holky hodí nějaký logický příklad a jsem v háji.  Zaseknu se a nejdu odseknout.  A vůbec nechápu, kde přišly ke správnému výsledku.

    Pokud ho tedy vůbec zveřejní... Brek Brek Brek

    Už taky řekly,  že je to tak lehké, že ani nemá cenu výsledek zveřejňovat..  Jazyk2


    Já mám úspěch u známých s tímhle příkladem: Jazyk2
    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

    Jedna cihla váží kilo a půl cihly.

    Kolik váží 2 cihly??
    To je lehoučký, ale výsledek sem psát zatím nebudu, ať mají šanci i ostatní.  Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping Clapping
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 21/3/2018, 08:27

    Otylka napsal:Tak vám pěkně děkuju! Hehe2
    Já se sem jdu odreagovat a udělalo se mi zle jak zamlada ve škole, při hodině mého úhlavního nepřítele - matematiky.
    Jak jsem mohla udělat ekonomku to nevím, když se tam z ní sice nematuruje, zato je rozeseta pod různýmí názvy do jiných předmětů.

    Aby taky ne, jenže to byla jiná matika, než ty děsy na ZŠ. Brek,Jelikož čeština mi byla dána nějak do vínku a bez učení, čili v i - y se nespletu, ale už vám nevysvětlím proč tomu tak je. No

    Nemyslím vyjmenovaná slova... proč bych se ale učila složité poučky a vždy jsem koukala s údivem, jak se někdo rozhoduje které i-y a opakuje si pravidla, aby došel ke zdárnému výsledku. Ještě v dospělosti. Shock

    Proč já bych se to učila, když jsem za celou školní docházku neudělala v diktátech jedinou chybu a hned věděla, co tam patří.
    Přišlo se mi na to ,  když jeden kantor se mne zeptal, proč tam do té věty patří měkké i a ne tvrdé... a bylo!
    Sice to můj prospěch neovlivnilo, ale nutili mne se to doučit.
    Dodnes se tak  nestalo... LOL!

    Se zájmem jsem si vaše úvahy přečetla, vy byste měli dělat ministry či někoho,  kdo tyto věci tvoří a učí, protože máte logické myšlení a ne v hlavě robota.

    Příklad, jež tu byl uveden, jsem přečetla do poloviny a udělalo se mi fakt zle a to je to taková hovadina!

    Holt jsem si myslela, že mám shůry dáno i tady, ale ouha, když jsem něčeho chtěla dosáhnout, musela jsem šprtat.
    Občas se to povedlo.

    Mým největším triumfem v životě těžce zkoušené studentky matematikou, byl "nevypočitatelný příklad" v písemce.

    Jsem ho ignorovala. YYess

    Šla jsem na ústní zkoušku a milá profesorka mi ho zadala !!! a posadilaopodál, aby zkoušela olegyni přede mnou.

    To byla zrada (mohla jsem to ale čekat), vzdala jsem to.
    Pak mi to přišlo blbé a dlouhé, tak jsem začala se v tom nimrat, ať si úča počte.

    Na zkoušce jsem to dílo předložila a odevzdaně čekala na vyhazov.
    Úča vyvalila oči, koukala na mne, na papír, já nevěděla co se děje.

    Příklad byl vypočítán správně!
    Na tom není nic tak zvláštního, až na to, že jsem ho počítala já.
    Jenže - nějakým záhadným postupem jsem se propracovala k správnému výsledku, přivedla učitelku k šoku, protože to nepochopila.

    Výsledek správný, postup jaký snad ani neexistuje, je to moje autorství a dostala jsem snad poprvé 1, ač váhala zda "můj' postup uznat.

    Příklad si schovala a co vím - někde to diskutovala.

    To mám z toho, že jsem se matiku odmítala učit, pár věcí ze ZŠ jsem se učila sama teprve na SEŠ.

    A paradoxně jsem celý život pracovala s čísly. účetní a podobné laskominky, jenže v praxi mne to bavilo, mělo to smysl, logiku a v podvojném úču chybu nejde udělat jako v normálním. Jump2

    A rovnice a geometrii a podobně si nechce, spočítám jen ty snadné - pro blby. Lolipop

    Jdu to rozchodit ven, vy jste mi daly. Rolf
    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Ona by ale měla být logika i v češtině.
    Nejlíp se to vidí na dětech, když začínají mluvit.
    Podle nich se měl jazyk utvářet a ne podle nějakého blba.
    Moje malá se kdysi rozčílila když jí spadl asi čtyřikrát deštníček ze židle a obořila se na něj se slovy "už se pro tebe nebudu OHÝNAT".
    (A kopla do něj, ale s tím se raději nechlubím. Rolf3 Rolf3)
    Podle mě to řekla správně.
    Ohnout . ohýnat.
    Proč ohýbat?
    Je tam snad někde B?
    To samé.....proč když je to váha, se říká na váze?
    To snad patří ke slovu váza.
    Tudíž by mělo být buď na váhe, nebo váhje.
    A co taková doga?
    Je v tom slovu Z?
    Není.
    Tak proč pak k doze?
    Snad k doge, nebo k dogje.

    A takových slov je.

    A proč musí bý I a Y?

    My si doma všichni dávno jazyk přizpůsobili, vždycky se vyblbnem, jen nám nikdo nerozumí. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 21/3/2018, 08:14

    Otylka napsal:

    A rovnice a geometrii a podobně si nechce, spočítám jen ty snadné - pro blby. Lolipop

    Jdu to rozchodit ven, vy jste mi daly. Rolf
     Z toho si nic nedělej, občas sem holky hodí nějaký logický příklad a jsem v háji.  Zaseknu se a nejdu odseknout.  A vůbec nechápu, kde přišly ke správnému výsledku.

    Pokud ho tedy vůbec zveřejní... Brek Brek Brek

    Už taky řekly,  že je to tak lehké, že ani nemá cenu výsledek zveřejňovat..  Jazyk2


    Já mám úspěch u známých s tímhle příkladem: Jazyk2
    """"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

    Jedna cihla váží kilo a půl cihly.

    Kolik váží 2 cihly??
    Otylka
    Otylka


    Posts : 3763
    Join date : 12. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Otylka 21/3/2018, 07:12

    Hypatia napsal:
    Cherry napsal:
    Hypatia napsal:Na vejšku může opravdu každý blbec, nebo se tam tím blbcem stane.

    http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7530-pate-pravidlo-aritmetiky.htm

    Nevím, jak dlouho tato vzdělávací ‚apokalypsa‘ probíhá, možná deset let, možná o něco méně, ale že do škol již přišli pedagogové ‚nové generace‘ – absolventi takovýchto univerzit – to je jisté, vidím to na svých studentech. Co se týče mých kolegů – současných univerzitních profesorů … Ne, s jejich aritmetikou je to u nich vše v pořádku a vůbec, v jistém smyslu to jsou všechno poměrně gramotní lidé – stárnoucí vymírající generace. Ale na druhé straně, pokud je ve vzdělávání takový všeobecný bordel, volky-nevolky, ale blbnou všichni – nejen studenti, ale i učitelé, zdá se, že je nějaký nevyhnutelný přírodní zákon. Rozvrat rozvrací …
    V tomto školním roce byl v písemce jeden z příkladů takovýto (myslím, že ruští sedmáci, nebo osmáci by ho zvládli):
    Balón letí jedním směrem rychlostí 20 km/h po dobu 1 hodiny a 45 minut. Poté se směr pohybu změní o stanovený úhel (60°) a balón poletí se stejnou rychlostí ještě další hodinu a 45 minut. Stanovte vzdálenost místa startu k místu přistání.
    Před písemkou po dobu dvou týdnů mezi vysokoškolskými učiteli proběhla bouřlivá diskuze, jestli to není pro naše studenty příliš obtížné. Nakonec jsme se rozhodli risknout a dali to do písemky, ale s podmínkou, že ti, kteří to vyřeší, dostanou body navrch. Potom na pomoc vyučujícím, kteří budou prověřovat tyto písemky, autor příkladu poskytl jeho řešení. Řešení zabíralo půl stránky a bylo chybné. Když jsem si toho všiml a začal protestovat, kolegové mě okamžitě uklidnili velmi jednoduchým argumentem: ‚Proč jsi nervózní, stejně tento příklad nikdo nevyřeší…‘ A měli pravdu. Z půl druha stovky studentů, kteří psali písemku, ho zvládli pouze dva studenti (a to byli Číňané). Z mých padesáti žáků se asi polovina ani nepokoušela jej vyřešit, a ti, kteří se pokusili, došli k výsledkům mezi 104 metry a 108 500 kilometry. Když jsem vracel písemku studentce, která spočítala 108 500 kilometrů, snažil jsem se odvolat k jejímu zdravému rozumu: vždyť to by znamenalo dva a půl krát obletět zeměkouli! Ale ona mi důstojně odpověděla: ‚Ano, já už vím, že je to špatné řešení.‘ Tak si to stojí …


    Nebo například, když měl řešit rovnici 5x + 3 = 0, jeden z mých studentů počmáral celou stránku úvahami o struktuře a četnosti množin řešení rovnic tohoto typu, ale samotnou rovnici vyřešit nedokázal."







    Ani nevím, který odstavec zkopírovat dřív, protože to fakt stojí za to. Hlavně jak dojdete sem po té, co jste si přečetli, jak náročným sítem musí vysokškol. studen projít, aby se tam udržel. 


    A teď asi kopnu do vosího hnízda a učitelka Laura mi dá domácí trest za drzost, ale osobně si myslím, že tohle sem přitáhl tak strašně opěvovaný Hejný, který prosazuje, aby děti v hodině diskutovali, jak by to mohlo být a proč si to myslej....

    S Hejným jsem jednou četla šílený rozhovor, přišel mi jako zapšklý dědek. Hlava mi to nebrala. Snažla jsem se to dohledat, ale našla jsem na něho první kritiku. Konečně :-)

    http://www.ceskaskola.cz/2017/03/lubos-motl-hejneho-metoda-je.html
    Příklad s balonem se dá vypočítat matematicky jako trojúhelník se dvěma známými stranami po 35 (20+15 obě strany) a 60% úhlem, nebo i geometricky nakreslit trojúhelník 35x35 mm svírající úhel 60. Hledaná délka je  spojnice- třetí strana toho trojúhelníku...

    Ten trojúhelník mě taky napadl, ale zrovna v tomto jsem moc dobrá nebyla. Maximálně tak v čítání a odčítání úhlů.
    Tak vám pěkně děkuju! Hehe2
    Já se sem jdu odreagovat a udělalo se mi zle jak zamlada ve škole, při hodině mého úhlavního nepřítele - matematiky.
    Jak jsem mohla udělat ekonomku to nevím, když se tam z ní sice nematuruje, zato je rozeseta pod různýmí názvy do jiných předmětů.

    Aby taky ne, jenže to byla jiná matika, než ty děsy na ZŠ. Brek,Jelikož čeština mi byla dána nějak do vínku a bez učení, čili v i - y se nespletu, ale už vám nevysvětlím proč tomu tak je. No

    Nemyslím vyjmenovaná slova... proč bych se ale učila složité poučky a vždy jsem koukala s údivem, jak se někdo rozhoduje které i-y a opakuje si pravidla, aby došel ke zdárnému výsledku. Ještě v dospělosti. Shock

    Proč já bych se to učila, když jsem za celou školní docházku neudělala v diktátech jedinou chybu a hned věděla, co tam patří.
    Přišlo se mi na to ,  když jeden kantor se mne zeptal, proč tam do té věty patří měkké i a ne tvrdé... a bylo!
    Sice to můj prospěch neovlivnilo, ale nutili mne se to doučit.
    Dodnes se tak  nestalo... LOL!

    Se zájmem jsem si vaše úvahy přečetla, vy byste měli dělat ministry či někoho,  kdo tyto věci tvoří a učí, protože máte logické myšlení a ne v hlavě robota.

    Příklad, jež tu byl uveden, jsem přečetla do poloviny a udělalo se mi fakt zle a to je to taková hovadina!

    Holt jsem si myslela, že mám shůry dáno i tady, ale ouha, když jsem něčeho chtěla dosáhnout, musela jsem šprtat.
    Občas se to povedlo.

    Mým největším triumfem v životě těžce zkoušené studentky matematikou, byl "nevypočitatelný příklad" v písemce.

    Jsem ho ignorovala. YYess

    Šla jsem na ústní zkoušku a milá profesorka mi ho zadala !!! a posadilaopodál, aby zkoušela olegyni přede mnou.

    To byla zrada (mohla jsem to ale čekat), vzdala jsem to.
    Pak mi to přišlo blbé a dlouhé, tak jsem začala se v tom nimrat, ať si úča počte.

    Na zkoušce jsem to dílo předložila a odevzdaně čekala na vyhazov.
    Úča vyvalila oči, koukala na mne, na papír, já nevěděla co se děje.

    Příklad byl vypočítán správně!
    Na tom není nic tak zvláštního, až na to, že jsem ho počítala já.
    Jenže - nějakým záhadným postupem jsem se propracovala k správnému výsledku, přivedla učitelku k šoku, protože to nepochopila.

    Výsledek správný, postup jaký snad ani neexistuje, je to moje autorství a dostala jsem snad poprvé 1, ač váhala zda "můj' postup uznat.

    Příklad si schovala a co vím - někde to diskutovala.

    To mám z toho, že jsem se matiku odmítala učit, pár věcí ze ZŠ jsem se učila sama teprve na SEŠ.

    A paradoxně jsem celý život pracovala s čísly. účetní a podobné laskominky, jenže v praxi mne to bavilo, mělo to smysl, logiku a v podvojném úču chybu nejde udělat jako v normálním. Jump2

    A rovnice a geometrii a podobně si nechce, spočítám jen ty snadné - pro blby. Lolipop

    Jdu to rozchodit ven, vy jste mi daly. Rolf
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 21/3/2018, 02:08

    Cherry napsal:
    Dragana napsal:Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek
    Při vyplňování konečné objednávky se  vedle adresy uvádí způsob platby a společnost, kterou si vybereš k přepravě ( většinou ze tří tam uvedených), místo a způsob dodání.
    Zatím se mi nestalo, že by mě někdo nutil něco jiného než si sama vyberu.
    Tak tomu trošku nerozumím, na té objednávce to je vyznačené (?)
    Tady byla možnost dodání
    a) v prodejně
    b) v bydlišti
    c) na poště

    způsob platby
    předem
    přes internetové bankovnictví
    dobírkou u řidiče,

    možnost výběru platby, kartou/ v hotovosti není možná, proto jsem tam volala a bylo mi řečeno, že záleží na tom, zda má řidič čtečku.
    Nakupuju všechno přes internet a nikdy jsem se s tímhle nesetkala.
    Vždy tam byla možnost výběru přepravce a vždycky byla možnost platit kartou.
    I doba dodání je tady hodně dlouhá.
    U jiných obchodů jsem měla zásilku druhý den doma.
    Tady mi napsali do 26.3. a už je to změněno na 27.3.
    Hyp.....dochází na tvá slova.
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 21/3/2018, 00:59

    Dragana napsal:Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek
    Při vyplňování konečné objednávky se  vedle adresy uvádí způsob platby a společnost, kterou si vybereš k přepravě ( většinou ze tří tam uvedených), místo a způsob dodání.
    Zatím se mi nestalo, že by mě někdo nutil něco jiného než si sama vyberu.
    Tak tomu trošku nerozumím, na té objednávce to je vyznačené (?)
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 23:34

    Hypatia napsal:
    Dragana napsal:
    Hypatia napsal:
    No není zač. Bohužel já ho dovážet nebudu.  Wink
    Při dobré vůli bys ale mohla. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2

    To mohla. V práci mě určitě nečekaj a k tomu když můžou za volat sedat bez řidičáku už patnáctiletí, proč ne já, že.  Maxismich
    No jasně.
    A když se zastavíš u Hašlerky pro žízečky a kilo másla, tak budu ještě spokojenější.
    A pak si sednem ke kávě a budem Hašlerku pomlouvat. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 20/3/2018, 22:50

    Dragana napsal:
    Hypatia napsal:
    No není zač. Bohužel já ho dovážet nebudu.  Wink
    Při dobré vůli bys ale mohla. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2

    To mohla. V práci mě určitě nečekaj a k tomu když můžou za volat sedat bez řidičáku už patnáctiletí, proč ne já, že.  Maxismich
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:35

    Hypatia napsal:
    No není zač. Bohužel já ho dovážet nebudu.  Wink
    Při dobré vůli bys ale mohla. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 20/3/2018, 22:33

    Dragana napsal:
    Hypatia napsal:
    Dragana napsal:Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek

    Jestli jsi objednávala na Mallu, tak ta společnost fakt vybrat nejde. 
    Tak držím palce, ať vše dobře klapne.
    Jojo, objednáno u nich a přivézt ho mají mezi 23.-26.3.
    Děkuju ti Hyp.

    No není zač. Bohužel já ho dovážet nebudu.  Wink
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:30

    Hypatia napsal:
    Dragana napsal:Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek

    Jestli jsi objednávala na Mallu, tak ta společnost fakt vybrat nejde. 
    Tak držím palce, ať vše dobře klapne.
    Jojo, objednáno u nich a přivézt ho mají mezi 23.-26.3.
    Děkuju ti Hyp.
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 20/3/2018, 22:28

    Dragana napsal:Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek

    Jestli jsi objednávala na Mallu, tak ta společnost fakt vybrat nejde. 
    Tak držím palce, ať vše dobře klapne.
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:17

    Holčičky, tak jsem objednala ten monitor.
    Dost mě ale nakrklo, že není poznat, jaká společnost ho přiveze a jestli se může platit kartou.
    Volala jsem tam, řekli mi, že to placení závisí na řidiči, zda má čtečku, či nikoli.
    Tak abych se zejtra belhala k bankomatu.
    To nemají dobře vymyšlené. Brek Brek Brek Brek
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:13

    Hypatia napsal:
    Cherry napsal:

    Dřív se osminka másla prodávala i samostatně zabalená.
    Byla to půlka té dnešní čtvrtkilové kostky.
    Takže osminku másla mám tak zafixovanou.

    To si pamatuju i já. Říkali jsme malé a velké máslo. ("kup malé máslo")
    Přesně tak.
    Jen babička mě posílala pro osminku.
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:11

    Cherry napsal:To jsi myslela, že ta prodávaná kostka je kilo ?

    Na obalu kostky másla je napsáno 250 g.
    Jdu pro HADRRRRRRRRRRRRRRRRR Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 20/3/2018, 22:11

    Cherry napsal:

    Dřív se osminka másla prodávala i samostatně zabalená.
    Byla to půlka té dnešní čtvrtkilové kostky.
    Takže osminku másla mám tak zafixovanou.

    To si pamatuju i já. Říkali jsme malé a velké máslo. ("kup malé máslo")
    Dragana
    Dragana


    Posts : 3303
    Join date : 13. 08. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Dragana 20/3/2018, 22:10

    haslerka napsal:no vidíš, tak  Tobě by se ta buchta podle receptu povedla a já bych to házela slépkám.  Jazyk2

    Já znám jen to máslo 250g. Menší jsme nikdy nekupovali.

    Možná jsme žravější.  Maxismich
    Nojo, když vás bylo jak černých mravenců, to by jim půlka másla nestačila ani omylem. Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Hypatia
    Hypatia


    Posts : 4852
    Join date : 09. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Hypatia 20/3/2018, 22:07

    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    Otylka napsal:
    Hypatia napsal:Tak kdo se chce pobavit, nech si počte krátkou,ale výživnou diskuzi. Na konci to zabila sama autorka receptu  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2  (v receptu dál nechala jednotku ks).

    https://recepty.vareni.cz/margot-buchta/komentare/
    SUPER!

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Z diskuze:

    Fajn recept. ale u těsta je použito jako označení množství 1/8 ks což nedává smysl - jedná se o 125g - tj 1/8 kg? nebo o 30g - tj 1/8 ks (jedno máslo má většinou 250g)


    Z toho receptu bych byla magor taky! Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Taky dobrý, čtu to znovu...

    1/8 másla je odjakživa polovina, moc nepecu a vím to i tak. Jasný, jako facka �

    Ono je to spíš zaběhnutá zvyklost.
    Kdo často peče, ten ví.
    Máslo se prodáva ve čtvrtkách  ( 250 g uvedeno na obalu).
    Když se napíše  v receptu 1/8 másla, myslí se tím polovina té  čtvrtky, tedy 125 g.

    Bylo by ale lepší uvést přímo do receptu 125 g a zamezilo by se jinému výkladu ( proč tam dávala  kusy a kg, proboha ?)
      taky by mě slušně zmátla.

    Beru 250 g máslo jako  celek, tudíž bych taky dělila na 8 kousků. No
    Fakt ? To by mě nenapadlo...

    Já si to myslela jako puberťačka, když jsem s pečením začínala.  Oops Oops Oops Taky jsem nadávala, proč se počítá nějaká osmina z kila, když se kilo neprodává. 
    Teď už to beru spíše jako všeobecnou znalost.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 20/3/2018, 22:03

    Cherry napsal:
    haslerka napsal:Ráno jsem četla, že snoubenka novináře Kuciaka byla popravená hlavou do temene hlavy  zezadu nebo shora, a ted zas , že to bylo spodem do brady a střela vyšla horem.... No

    Neměli by vyšetřovatelé uvolnit nějaké věrohodné zprávy? 


    https://www.novinky.cz/diskuse?id=519721&articleId=/zahranicni/evropa/466800-kuciaka-zabily-dve-kulky-vpalene-primo-do-srdce.html§ionId=742

    Je to sice hrozný případ, ale myslím, že nejdůležitější je, že posloužil jako záminka k destabilizaci situace na Slovensku , vyvolávání nepokojů a k pádu vlády.
    Protože šlo o novináře.
    I když možná ta vražda obou s jeho novinářskou činností vůbec nesouvisí.
      Jsem zvědavá na názor "naší" Mařenky.  Vidí to zas jinýma očima..  Maxismich
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 20/3/2018, 22:02

    haslerka napsal:Ráno jsem četla, že snoubenka novináře Kuciaka byla popravená hlavou do temene hlavy  zezadu nebo shora, a ted zas , že to bylo spodem do brady a střela vyšla horem.... No

    Neměli by vyšetřovatelé uvolnit nějaké věrohodné zprávy? 


    https://www.novinky.cz/diskuse?id=519721&articleId=/zahranicni/evropa/466800-kuciaka-zabily-dve-kulky-vpalene-primo-do-srdce.html§ionId=742

    Je to sice hrozný případ, ale myslím, že nejdůležitější je, že posloužil jako záminka k destabilizaci situace na Slovensku , vyvolávání nepokojů a k pádu vlády.
    Protože šlo o novináře.
    I když možná ta vražda obou s jeho novinářskou činností vůbec nesouvisí.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 20/3/2018, 21:58

    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    Otylka napsal:
    Hypatia napsal:Tak kdo se chce pobavit, nech si počte krátkou,ale výživnou diskuzi. Na konci to zabila sama autorka receptu  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2  (v receptu dál nechala jednotku ks).

    https://recepty.vareni.cz/margot-buchta/komentare/
    SUPER!

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Z diskuze:

    Fajn recept. ale u těsta je použito jako označení množství 1/8 ks což nedává smysl - jedná se o 125g - tj 1/8 kg? nebo o 30g - tj 1/8 ks (jedno máslo má většinou 250g)


    Z toho receptu bych byla magor taky! Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Taky dobrý, čtu to znovu...

    1/8 másla je odjakživa polovina, moc nepecu a vím to i tak. Jasný, jako facka �

    Ono je to spíš zaběhnutá zvyklost.
    Kdo často peče, ten ví.
    Máslo se prodáva ve čtvrtkách  ( 250 g uvedeno na obalu).
    Když se napíše  v receptu 1/8 másla, myslí se tím polovina té  čtvrtky, tedy 125 g.

    Bylo by ale lepší uvést přímo do receptu 125 g a zamezilo by se jinému výkladu ( proč tam dávala  kusy a kg, proboha ?)
      taky by mě slušně zmátla.

    Beru 250 g máslo jako  celek, tudíž bych taky dělila na 8 kousků. No
    Fakt ? To by mě nenapadlo...
      Já totiž nikdy neviděla 1 kg másla v celku, tak by mě nenapadlo, že čtvrtka je čtvrt kila a osminka půlka tý "čtvrtky"...  No No No
    To jsi myslela, že ta prodávaná kostka je kilo ?

    Na obalu kostky másla je napsáno 250 g.
    nené...

    znám  máslo jen 250g. 

     a to je pro mě celek  100%.


     takže osminka by pro mě byla vždy  jen cca 31 g.
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 20/3/2018, 21:53

    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    Otylka napsal:
    Hypatia napsal:Tak kdo se chce pobavit, nech si počte krátkou,ale výživnou diskuzi. Na konci to zabila sama autorka receptu  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2  (v receptu dál nechala jednotku ks).

    https://recepty.vareni.cz/margot-buchta/komentare/
    SUPER!

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Z diskuze:

    Fajn recept. ale u těsta je použito jako označení množství 1/8 ks což nedává smysl - jedná se o 125g - tj 1/8 kg? nebo o 30g - tj 1/8 ks (jedno máslo má většinou 250g)


    Z toho receptu bych byla magor taky! Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Taky dobrý, čtu to znovu...

    1/8 másla je odjakživa polovina, moc nepecu a vím to i tak. Jasný, jako facka �

    Ono je to spíš zaběhnutá zvyklost.
    Kdo často peče, ten ví.
    Máslo se prodáva ve čtvrtkách  ( 250 g uvedeno na obalu).
    Když se napíše  v receptu 1/8 másla, myslí se tím polovina té  čtvrtky, tedy 125 g.

    Bylo by ale lepší uvést přímo do receptu 125 g a zamezilo by se jinému výkladu ( proč tam dávala  kusy a kg, proboha ?)
      taky by mě slušně zmátla.

    Beru 250 g máslo jako  celek, tudíž bych taky dělila na 8 kousků. No
    Fakt ? To by mě nenapadlo...
      Já totiž nikdy neviděla 1 kg másla v celku, tak by mě nenapadlo, že čtvrtka je čtvrt kila a osminka půlka tý "čtvrtky"...  No No No
    To jsi myslela, že ta prodávaná kostka je kilo ?

    Na obalu kostky másla je napsáno 250 g.
    haslerka
    haslerka


    Posts : 10811
    Join date : 08. 06. 16

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro haslerka 20/3/2018, 21:52

    Cherry napsal:
    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    Otylka napsal:
    Hypatia napsal:Tak kdo se chce pobavit, nech si počte krátkou,ale výživnou diskuzi. Na konci to zabila sama autorka receptu  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2  (v receptu dál nechala jednotku ks).

    https://recepty.vareni.cz/margot-buchta/komentare/
    SUPER!

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Z diskuze:

    Fajn recept. ale u těsta je použito jako označení množství 1/8 ks což nedává smysl - jedná se o 125g - tj 1/8 kg? nebo o 30g - tj 1/8 ks (jedno máslo má většinou 250g)


    Z toho receptu bych byla magor taky! Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Taky dobrý, čtu to znovu...

    1/8 másla je odjakživa polovina, moc nepecu a vím to i tak. Jasný, jako facka �

    Ono je to spíš zaběhnutá zvyklost.
    Kdo často peče, ten ví.
    Máslo se prodáva ve čtvrtkách  ( 250 g uvedeno na obalu).
    Když se napíše  v receptu 1/8 másla, myslí se tím polovina té  čtvrtky, tedy 125 g.

    Bylo by ale lepší uvést přímo do receptu 125 g a zamezilo by se jinému výkladu ( proč tam dávala  kusy a kg, proboha ?)
      taky by mě slušně zmátla.

    Beru 250 g máslo jako  celek, tudíž bych taky dělila na 8 kousků. No
    Fakt ? To by mě nenapadlo...
    Dřív se osminka másla prodávala i samostatně zabalená.
    Byla to půlka té dnešní čtvrtkilové kostky.
    Takže osminku másla mám tak zafixovanou.
    no vidíš, tak  Tobě by se ta buchta podle receptu povedla a já bych to házela slépkám.  Jazyk2

    Já znám jen to máslo 250g. Menší jsme nikdy nekupovali.

    Možná jsme žravější.  Maxismich
    Cherry
    Cherry


    Posts : 2845
    Join date : 31. 08. 16
    Location : ČR-Morava

    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Cherry 20/3/2018, 21:48

    Cherry napsal:
    haslerka napsal:
    Cherry napsal:
    Otylka napsal:
    Hypatia napsal:Tak kdo se chce pobavit, nech si počte krátkou,ale výživnou diskuzi. Na konci to zabila sama autorka receptu  Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2  (v receptu dál nechala jednotku ks).

    https://recepty.vareni.cz/margot-buchta/komentare/
    SUPER!

    Hehe2 Hehe2 Hehe2 Hehe2
    Z diskuze:

    Fajn recept. ale u těsta je použito jako označení množství 1/8 ks což nedává smysl - jedná se o 125g - tj 1/8 kg? nebo o 30g - tj 1/8 ks (jedno máslo má většinou 250g)


    Z toho receptu bych byla magor taky! Hehe2 Hehe2 Hehe2

    Taky dobrý, čtu to znovu...

    1/8 másla je odjakživa polovina, moc nepecu a vím to i tak. Jasný, jako facka �

    Ono je to spíš zaběhnutá zvyklost.
    Kdo často peče, ten ví.
    Máslo se prodáva ve čtvrtkách  ( 250 g uvedeno na obalu).
    Když se napíše  v receptu 1/8 másla, myslí se tím polovina té  čtvrtky, tedy 125 g.

    Bylo by ale lepší uvést přímo do receptu 125 g a zamezilo by se jinému výkladu ( proč tam dávala  kusy a kg, proboha ?)
      taky by mě slušně zmátla.

    Beru 250 g máslo jako  celek, tudíž bych taky dělila na 8 kousků. No
    Fakt ? To by mě nenapadlo...
    Dřív se osminka másla prodávala i samostatně zabalená.
    Byla to půlka té dnešní čtvrtkilové kostky.
    Takže osminku másla mám tak zafixovanou.

    Sponsored content


    Diskuze - Stránka 7 Empty Re: Diskuze

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je 13/5/2024, 22:14